Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Hartmann o Slovane: Forma útočníkov tím potápa

Slovan Bratislava © TASR

V čom Slovan najviac tlačí topánka? Svoj názor ponúkol Eduard Hartmann.

Hartmann o Slovane: Forma útočníkov tím potápa

Slovan odohral v novej sezóne KHL zatiaľ 11 zápasov. Vyhrať dokázal len trikrát, na konte má 12 bodov. V tabuľke Západnej konferencie majú belasí aktuálne za sebou len dva tímy - Spartak Moskva a Dinamo Riga. Na postupovú osmičku strácajú zverenci Miloša Říhu ale len tri body. Navyše na ôsmy Čerepovec majú zápas k dobru a v prípade plného bodového zisku môžu manko zmazať.


Eduard Hartmann, bývalý výborný gólman a v súčasnosti spolukomentátor hokejových prenosov, pozorne sleduje výkony Slovana v KHL. Pre portál šport.sk ponúkol svoju krátku analýzu, v čom podľa neho spočíva "belasý" problém. „Slovanistom chýba kondícia. Mužstvo sa skladalo narýchlo, bolo málo času na to, aby sa dalo dohromady," myslí si Hartmann. Niečo na tom bude. So skladaním kádra malo vedenie Slovana tradične veľký problém a posledné posily prichádzali dokonca už po štarte sezóny. Slovan zliepal káder, zatiaľčo ostatné tímy už niekoľko týždňov spolu trénovali a zohrávali sa.

Hartmann vidí veľký problém aj v nevýraznom útoku. Za pravdu mu dávajú aj čísla, "belasí" priemerne dávajú zhruba dva góly na zápas. V 11 dueloch skórovali 20-krát. Na západe má menej potentný útok len Čerepovec (19 gólov). „Forma útočníkov tím potápa. Tí, čo prišli a mali držať mužstvo, tak veľmi zaostávajú. Obrana a brankári sú v poriadku, ale útok zlyháva,” hovorí Hartmann.

Spomedzi útočníkov treba rozhodne vyzdvihnúť Mareka Viedenského, ktorý značnú časť uplynulej sezóny premaródil s vážnym zranením kolena. Cez leto však na sebe tvrdo zamakal, dokázal sa dostať do optimálnej formy a od začiatku sezóny žiari. S piatimi zásahmi je najlepším strelcom tímu a s ôsmimi bodmi druhým najproduktívnejším hráčom.
Veľkým sklamaním sú najmä dve české predsezónne posily - Jan Buchtele a Lukáš Kašpar. Od oboch sa očakávali góly a výrazná podpora ofenzívy, no ani jeden z nich si ešte strelecký účet neotvoril. Snáď sa chytia čo najskôr. Sezóna totiž beží rýchlo a Slovan má za sebou už zhruba 20 % zápasov základnej časti. Ak Slovan pridá v gólovej produkcii, prídu aj výhry a s nimi potrebné body. 

Slovan má v kádri zatiaľ len jedenásť hráčov. Ako sú na tom ostatné tímy KHL?

Čoskoro odštartuje oficiálne letná príprava Slovana Bratislava. Káder však ani zďaleka nie je hotový.

23.06.18, 08:36

0

Libor Hudáček chcel do KHL, nie však do Slovana. O peniaze však nešlo

Po skončení angažmánu vo Švédsku bola pre neho prioritou KHL. Táto možnosť nevyšla a tak zamieril Libor Hudáček do Česka.

22.06.18, 08:19

0

Káder Slovana sa formuje, novou posilou český reprezentačný obranca

Slovan Bratislava získal novú posilu do zadných radov.

21.06.18, 17:01

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
69.7 ms