Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

GM Slovana otvorene o dlhoch, béčku i budúcnosti v KHL

Patrik Ziman © TASR

Generálny manažér Slovana Patrik Ziman prehovoril v rozhovore pre rádio Aktual na množstvo zaujímavých tém.

GM Slovana otvorene o dlhoch, béčku i budúcnosti v KHL

V lete zasadol na uvoľnenú stoličku generálneho manažéra Slovana Bratislava Patrik Ziman. Vo funkcii nahradil Maroša Krajčiho, dlhoročného GM belasých. Ziman sa dovtedy pohyboval v mediálnom prostredí, pracoval vo Fun Rádiu.


V nedávnom rozhovore pre rádio Aktual prehovoril o mnohých zaujímavých témach. Napríklad o toľko diskutovanej téme finančných problémov, s ktorou sa hokejový Slovan stretáva každoročne. „Verím, že to zvládneme, a veci dáme do poriadku. Netýka sa to iba týchto výplat, ale aj záväzkov, ktoré sa tlačia dva roky dozadu. Postupnými krokmi, ktoré musia byť v mojom prípade rýchle a akútne, chceme túto vec vyriešiť. Cez týždeň odchádzam na rokovanie do Moskvy, kde sa mám stretnúť s partnermi, ktorí by nám mohli pomôcť. Fanúšik by sa nemal zapodievať myšlienkou, či majú alebo nemajú hráči vyplatené mzdy. Tie by mali byť vyplatené, aby ich hráči nemali v hlavách a mohli podávať dobré výkony."

Z dôvodu nepriaznivej finančnej situácie a ekonomickej nestability sa v lete nepodarilo vedeniu Slovana pritiahnuť do tímu viac slovenských hráčov, čo bolo pôvodným zámerom. Priznal to i tréner Miloš Říha. Odmietlo viacero oslovených Slovákov, na verejnosť sa dostali mená ako Radovan Bondra či Martin Gernát. Vedenie belasých tak napokon tím skladalo na poslednú chvíľu. Tomu sa chce Ziman v budúcnosti vyhnúť.

„Nie je v poriadku, že každý rok dávame dokopy 80 percent tímu. Ostatné kluby už spolu dva mesiace trénujú, majú svoju stratégiu a techniku fungovania, zatiaľ čo my sa iba zohrávame. Je to veľmi nešťastná situácia, ktorá nie je na Slovane novinkou. Budem robiť všetko preto, aby sa to v budúcnosti nestalo."V minulosti sa intenzívne riešila účasť "béčka" Slovana v Tipsport lige. Bratislavský klub bezpochýb v našej najvyššej súťaži chýba. Na druhej strane "béčko" by pomohlo aj samotnému Slovanu, nakoľko by v ňom mohol "oťukávať" vlastných odchovancov v mužskom hokeji. Bol by to akýsi medzistupeň pri prechode do KHL.

„Mládež končí na úrovni juniorov, kde mnohí ešte nemajú na KHL. Preto im tam medzistupeň chýba. Niektorí odchádzajú do Kanady, niektorí nechcú ísť do iného klubu mimo Bratislavy, prestanú hrať hokej. Slovanu preto takéto mužstvo v extralige chýba, kde by títo hráči mohli rozvíjať svoj talent," myslí si Ziman.

„Slovensko si zaslúži mať Slovan ako značku v rámci extraligy. Je to záležitosť budúcnosti, o ktorej sa rozprávame. Nemáme takú predstavu, že tím, s ktorým pôsobíme v KHL prejde do našej extraligy. Diskutuje sa o možnosti mať Slovan „B", to ale súvisí s hlbšou analýzou a začína v mládeži," načrtol GM Slovana predstavu o fungovaní dvoch tímov - jedného v rámci KHL a druhého v rámci extraligy. „Myslím si, že Slovan Bratislava bude hrať v budúcnosti extraligu, ale popritom aj KHL," dodal.


Slovan má v kádri zatiaľ len jedenásť hráčov. Ako sú na tom ostatné tímy KHL?

Čoskoro odštartuje oficiálne letná príprava Slovana Bratislava. Káder však ani zďaleka nie je hotový.

23.06.18, 08:36

0

Libor Hudáček chcel do KHL, nie však do Slovana. O peniaze však nešlo

Po skončení angažmánu vo Švédsku bola pre neho prioritou KHL. Táto možnosť nevyšla a tak zamieril Libor Hudáček do Česka.

22.06.18, 08:19

0

Káder Slovana sa formuje, novou posilou český reprezentačný obranca

Slovan Bratislava získal novú posilu do zadných radov.

21.06.18, 17:01

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 4000 € + 15 € pre každého nového hráča!
71.2 ms