Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Fanúšikovia Slovana urážali Marcinka: Takto zareagoval klub

Tomáš Marcinko © TASR

Fanúšikovia bratislavského Slovana sa v domácom súboji s Kunlunom nevyznamenali, keď urážali reprezentačného útočníka Tomáša Marcinka v drese hostí.

Fanúšikovia Slovana urážali Marcinka: Takto zareagoval klub

Súboj Slovana s Kunlunom (1:2pp) mal byť oslavou hokeja a Miroslava Šatana, ktorého pred súbojom uviedli slávnostne do Siene slávy Slovana a vyvesili jeho dres pod strechu štadióna. Čiernou škvrnou stretnutia bolo správanie niektorých fanúšikov "belasého" tábora. Po tom, ako v 52. minúte v presilovej hre strelil Tomáš Marcinko vyrovnávajúci gól na 1:1, spustili sa z priestorov fanklubu domáceho tímu hanlivé piesne na jeho adresu.


Dôvodom je fakt, že Marcinko kedysi hrával za Košice, svojho času úhlavného rivala Slovana v slovenskej najvyššej súťaži. „Všimol som si to až po tom góle. Ale takto to tu asi niekedy býva. Neviem, prečo to bolo, ale neriešil som to. Niekedy to hráčovi pomôže. To sú však také bočné veci a patrí to k hokeju,” reagoval na spomínaný incident útočník čínskeho Kunlunu pre sport.sk.

„Trošku to ale zamrzí, keď človek príde na Slovensko a stane sa niečo také. Bola to však asi len hŕstka divákov a zvyšok štadióna bol normálny, takže v pohode,” nechcel príliš hrotiť situáciu slovenský reprezentant. 

Na spomínaný incident zareagovalo aj vedenie bratislavského Slovana. Prostredníctvom Facebooku sa Marcinkovi verejne ospravedlnil za správanie niektorých svojich fanúšikov.
„HC SLOVAN Bratislava sa dištancuje od hanlivých pokrikov a narážok zo strany časti sektora na státie na adresu slovenského reprezentanta Tomáša Marcinka v závere štvrtkového zápasu KHL proti Kunlun Red Star Peking. 

Chápeme význam zdravej rivality a derby vzťahov v športe, ktoré sú prítomné v športových súbojoch po celom svete. Na druhej strane, osobné urážky zo strany hŕstky divákov boli za hranicou akéhokoľvek dobrého vkusu a rozhodne sú v ostrom protiklade s perfektnou atmosférou, navyše umocnenou slávnostným predzápasovým ceremoniálom, ktorú na každom domácom zápase od vstupu do KHL vytvárajú fanúšikovia Slovana na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, vrátane fanklubu v sektore na státie. 

Tomášovi, jeho rodine a kamarátom sa úprimne ospravedlňujeme a želáme mu úspešný záver sezóny. 

Zároveň veríme, že už v najbližších domácich zápasoch, keď do Bratislavy prídu v drese súpera viacerí hráči, ktorí v HC SLOVAN v nedávnej minulosti úspešne pôsobili (Čajkovský, Tičar, Barker), ukážu fanúšikovia Slovana svoju krajšiu tvár a všetkým hráčom pripravia pekné privítanie a žičlivé hokejové prostredie."

Krok na ktorý mnohí dlho čakali. V Slovane končí športový riaditeľ Štefl

Oldřich Štefl končí v pozícii športového riaditeľa Slovana Bratislava.

pred 4 hod.

0

Superhviezdne posily nečakajte, avizuje tréner Slovana Zankovec

Tréner Slovana Bratislava Eduard Zankovec avizuje, že super hviezdne posily do Slovana v lete neprídu.

pred 5 hod.

0

Vedenie KHL presunulo Slovan do inej divízie. Belasých čaká o šesť duelov viac

Slovan už nebude v Bobrovovej divízii.

Včera, 14:49

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
82.6 ms