Bývalý útočník NHL zostrelil Slovan hetrikom, belasí už poslední v celej KHL

Quinton Howden
SLEDUJ ONLINE SLEDUJ KHL ZÁPASY ONLINE

Slovan stále čaká na prvé tohtoročné body.

Slovan neuspel ani v Minsku, na ľade Dinama prehral 3:5 a nebodoval tak ani v treťom tohtoročnom vystúpení. Hrdinom stretnutia bol kanadský útočník Quinton Howden, ktorý "belasých" zostrelil hetrikom. Bývalý hráč zámorskej NHL (odohral v nej 97 zápasov) a bronzový olympionik z Pjongčangu naplno demonštroval svoje kvality. V drese Slovana sa prvého gólu v sezóne dočkal slovenský útočník Tomáš Hrnka.

Slovan je so ziskom 27 bodov posledný v celkovom hodnotení KHL. Rovnaký bodový zisk má síce aj Admiral Vladivostok, no oproti belasým odohral o štyri zápasy menej.

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 1. Chipchura (Sukeľ) 0:1, 1. A.Kosticyn (Tereščenko, Stepanov) 1:1, 4. Howden 2:1, 23. Hrnka 2:2, 29. Howden (Blum, Pulkkinen) 3:2, 31. Howden (Pulkkinen, Gotovec) 4:2, 54. Taffe (Bailey) 4:3, 60. Stepanov (Tereščenko, Wiercioch) 5:3

Zostavy

Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Blum, Wiercioch, Lisovec, Chenkeľ, Gotovec, D. Osipov – A. Těreščenko, A. Kosticyn, Stepanov – Pulkkinen, Booth, Q. Howden – Kogaljov, S. Kosticyn, Kovyršin – Litvinov, Kitarov, A. Volkov – Gavrus

Slovan: Čiliak (Štěpánek) – Jánošík, Sersen, Grman, Klok, Bačik, Gelinas, Švarný – Sukel', Lunter, Červený – Rau, Taffe, Chipchura – Lamper, Hrnka, Buc – Jeglič, C. Bailey, Baranov – M. Sloboda

1. tretina

Divoký úvod stretnutia, v úvodnej päťminútovke padli hneď tri góly. V 1. minúte Chipchura strelou švihom z kruhu prestrelil Enrotha a belasí sa rýchlo ujali vedenia 1:0. Už o pár sekúnd však bolo skóre vyrovnané, po tom, ako prišla prihrávka spoza bránky na nedôrazne bráneného A.Kosticyna. Najproduktívnejší hráč Dinama sa pred Čiliakom nemýlil - 1:1. V 5. minúte Čiliak rozohral do rohu na Švarného, ten pokazil prihrávku, k puku sa dostal Howden, ktorý rutinérsky obišiel rozhodeného Čiliaka a Minsk otočil na 2:1. V 7. minúte mohlo byť vyrovnané skóre, no Červeného pokus zblízka zastavila tyčka. Vo 8. minúte po faule Gotovca dostali belasí možnosť presilovky, no mohli v nej paradoxne sami inkasovať. Po zlej rozohrávke Gélinasa sa dostal do príležitosti Chenkel, no zastavil ho výborným zákrokom Čiliak. Po faule Jegliča sa sily na ľade vyrovnali a dokonca Minsk hral minútu presilovku. V záverečnej minúte po strele Bačíka výborne pred Enrothom tečoval Sukeľ, no vyrovnania sa Slovan nedočkal ani po tejto šanci.

2. tretina

Slovan mal výborný vstup do tretiny. V 23. minúte zachytil Tomáš Hrnka chybnú rozohrávku domácich, potiahol a z ľavej strany zblízka našiel štrbinu v Enrothovom postoji. Vďaka prvému gólu v sezóne Hrnka vyrovnal na 2:2. V 25. minúte prišla podobne chybná rozohrávka domácich ako pri Hrnkovom góle, puk zachytil Sukeľ, z úrovne kruhov ale Enrotha neprepálil. V 28. minúte si A.Kosticyn výborne pokryl puk telom pri zadnom mantineli, Sukeľ ho fauloval a Minsk hral presilovú hru, ktorú využil na strelenie gólu. Howden priviezol puk do pásma, nepáral sa s tým, spoza kruhov pomedzi dvoch brániacich protihráčov vystrelil a zaskočený Čiliak sa len obzrel za seba - 3:2 pre Minsk. V 29. minúte obrovská šanca Taffea, ktorý sa ocitol sám pred Enrothom, zostala nevyužitá. O malú chvíľu neuspel v úniku po pravej strane Pulkkinen, ktorý ani na dvakrát Čiliaka neprekonal. No čo sa nepodarilo jemu dokázal v 31. minúte Howden. Dostal prihrávku spoza bránky, v medzikruží ho nepokryl Bailey a strelou z prvej skompletizoval hetrik - 4:2. V 39. minúte po faule Osipova Slovan dostal výhodu presilovky, do konca tretiny z nej však nič nevyťažil.

3. tretina

Ani v úvode tretej tretiny Slovan nič z presilovky nezískal a tak sa pokračovalo v hre piatich proti piatim. V 45. minúte Lunter odviedol dobrú prácu, priťukol pred bránku voľnému Sukeľovi, ten spracoval puk, mal to na bekhend a Enrotha v skvelej príležitosti neprekonal. O minútu neskôr pri hre štyroch proti štyrom Taffeov výborný prienik, peknou kľučkou sa zbavil brániaceho protihráča, na úrovni bránkoviska prihrával Klokovi, Enroth zachránil svoj tím. V 48. minúte po strele Gavrusa z úrovne kruhov zasahoval Čiliak, puk vyletel vysoko nad, Volkov sa všetkými možnými prostriedkami snažil dostať ho do bránky, nepodarilo sa mu to. V 52. minúte parádne vysunutie Jegliča Švarným, slovinský útočník sa pretlačil cez dvoch brániacich protihráčov, bol však hákovaný a Slovan si zahral presilovú hru. V 53. minúte Gotovec fauloval Baileyho, Slovan mal možnosť presilovej hry o dvoch hráčov v trvaní 65 sekúnd, ktorú gólovo využil. Bailey posunul puk Taffeovi, ten prakticky z nulového uhla vystrelil, puk sa odrazil od brániaceho hráča a končí za Enrothom - Slovan skorigoval na 3:4. Dve minúty pred koncom tréner Országh siahol po hre v power play a Slovan bol blízko vyrovnania. Skrumáž pred Enrothom, len škoda, že sa puk nedostal na pripraveného voľného Taffea, pred ktorým zívala len prázdna bránka. V 60. minúte prehraté buly Taffea v útočnom pásme, vyhodený puk, Gélinas bol príliš pomalý, Stepanov sa okolo neho rútil ako rýchlik a pohodlne trafil do prázdnej bránky - 5:3.