Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Bojovník Hlinka sa dostal do elitného útoku Slovana: V tomto je najlepším hráčom tímu

Michal Hlinka © TASR

Michal Hlinka sa v kľúčovej fáze základnej časti KHL, v ktorej vrcholia boje o play off, prebojoval do elitného útoku Slovana Bratislava.

Bojovník Hlinka sa dostal do elitného útoku Slovana: V tomto je najlepším hráčom tímu

Sezóna predčasne skončila útočníkom Marekovi Viedenskému a Radkovi Smoleňákovi. Česi Tomáš Kubalík a Jakub Valský káder opustili. Navyše absentuje aj Tomáš Zigo. Ideálna príležitosť na to, aby dostal väčší priestor. Michal Hlinka, známy svojou bojovnosťou a tvrdosťou, dostal od trénera Miloša Říhu v kľúčovej fáze základnej časti, keď vrcholia boje o play off, príležitosť v elitnom útoku, v ktorom nastupuje v posledných zápasoch.

Hlinkova úloha je jasná, odvádzať čiernu robotu pre dvojicu zámorských hviezd Jonathana Cheechooa a Jeffa Taffea. To znamená najmä vyhrávať osobné súboje, získavať puky a distribuovať ich spomínaných zámorským esám. „Mne sa s nimi hrá dobre. Dostávame veľký priestor na ľade. Sú to neskutoční hráči, majú za sebou veľa skúseností. Ja sa len snažím odviesť čo najviac čiernej roboty. Na ľade sa cítim dobre. Samozrejme, ten prechod z Tipsport Ligy bol na začiatku citeľný. Ani som toľko nehrával. Nastupoval som v tretej či vo štvrtej formácii. Teraz sa naozaj nemám na čo sťažovať a ešte k tomu, ak hráte s týmito hráčmi, tak vám hokej aj zjednodušia," pochvaľoval si Hlinka v rozhovore pre Šport.

Hlinka prišiel do Slovana v lete z Dukly Trenčín. Hneď v prvej "belasej" sezóne si dokázal vybojovať miesto v prvom tíme. V 31 stretnutiach zaknihoval tri góly a na konte má sedem bodov. Jeho hlavný prínos pre tím však nie je v góloch, či bodoch. Odvádza penzum čiernej roboty, na prvý pohľad pre oko diváka nie príliš viditeľnej, no mimoriadne užitočnej. Jasným dôkazom o jeho veľkom prínose pre Slovan je, že je lídrom v hodnotení +/- so štyrmi plusovými bodmi. 

Krok na ktorý mnohí dlho čakali. V Slovane končí športový riaditeľ Štefl

Oldřich Štefl končí v pozícii športového riaditeľa Slovana Bratislava.

pred 4 hod.

0

Superhviezdne posily nečakajte, avizuje tréner Slovana Zankovec

Tréner Slovana Bratislava Eduard Zankovec avizuje, že super hviezdne posily do Slovana v lete neprídu.

pred 5 hod.

0

Vedenie KHL presunulo Slovan do inej divízie. Belasých čaká o šesť duelov viac

Slovan už nebude v Bobrovovej divízii.

Včera, 14:49

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
KHL naživo

12 hod.

24 hod.

7 dní

Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
68.2 ms