Registrácia
Zapamätať prihlásenie

Nemáte ešte účet?

Registrácia

Máte už svoj účet?

Prihlásenie
Menu

Ako sa darí slovanistom na MS 2017?

Andrej Šťastný © TASR

Na prebiehajúcich MS 2017 v Nemecku a Francúzsku štartuje šesť hráčov, ktorý v uplynulej sezóne hájili v KHL farby Slovana Bratislava. Ako sa im darí?

Ako sa darí slovanistom na MS 2017?

Na MS 2017 v Nemecku a Francúzsku zasiahla do hry šestica hráčov, ktorí v uplynulom ročníku KHL bojovali za Slovan Bratislava. Kvarteto hráčov pôsobí v slovenskom tíme - ide o obrancu Michala Sersena a útočníkov Andreja Šťastného, Pavla Skalického a Tomáša Ziga. Slovinský dres oblieka útočník Žiga Jeglič a za Česko nastupuje obranca Tomáš Kundrátek. Polovica z nich už v budúcom ročníku "belasý" dres nebude obliekať. Dvojicu Kundrátek, Jeglič získalo Torpedo Nižnyj Novgorod, Zigo bude pôsobiť v českej extralige v Hradci Králové.

Michal Sersen nastúpil vo všetkých štyroch dueloch Slovenska. Na konte má jednu asistenciu, dve trestné minúty a jednu mínusku. S ice-timeom 17:39 min/zápas je tretím najvyťažovanejším obrancom tímu.

Pavol Skalický dostal šancu taktiež vo všetkých štyroch dueloch. Veľa však toho neodohral (priemerne 9:51 min na zápas) a len piati Slováci toho priemerne odohrali menej než on. Skalický čaká na premiérový bod, na konte má len tri strelecké pokusy.

Andrej Šťastný odohral ešte menej ako Skalický, priemerne účinkoval len 8:50 min/zápas. Šancu dostal v troch stretnutiach, rovnako ako Skalický na prvý bodový zápis stále čaká. Na konte má dva strelecké pokusy, dve trestné minúty a jednu plusku.

Tomáš Zigo
rozhodne tiež nepatrí medzi kľúčových útočníkov Cígerovho tímu. Zasiahol do troch duelov s priemerným ice-timeom 10:37. Na konte má jednu asistenciu a štyri strelecké pokusy.

Tomáš Kundrátek
podobne nepatrí medzi lídrov českej obrany. Tréner Josef Jandač ho použil vo všetkých troch dueloch, no tento šikovný zadák odohral priemerne len 11:38 min/zápas. Na konte má jednu asistenciu, dve mínusky a dve trestné minúty.

Žiga Jeglič
v stretnutí proti Švajčiarsku kopol protihráča Thomasa Rufenachta. Za tento zákrok vyfasoval dvojzápasovú stopku. Odohral teda zatiaľ len dva súboje, podarilo sa mu v nich streliť jeden gól. Na konte má jednu plusku. Patrí medzi lídrov Slovinska. Jeho ice-time je 20:31 min/zápas, čo je na útočníka výdatná porcia. Viac hrávajú len Rok Tičar a Robert Sabolič.

Tak to by ste na neho nepovedali! GM Slovana dosiahol obrovský úspech v bojovom športe

Bojovník telom aj dušou. Taký je generálny manažér Slovana Bratislava Patrik Ziman. A tieto atribúty prenáša aj do svojej práce. Je odhodlaný vybojovať Slovanu stabilnejšiu pozíciu.

22.04.18, 08:59

0

Patrik Rybár reagoval na šumy ohľadom záujmu Slovana Bratislava

Pred istým časom sa špekulovalo o záujme Slovana Bratislava o reprezentačného gólmana Patrika Rybára.

18.04.18, 08:09

0

Slovan má záujem o reprezentanta, ktorý hral na olympiáde a bojuje o MS

Slovan má v hľadáčiku zaujímavú posilu z radov slovenských reprezentantov.

16.04.18, 09:36

0

Info! Len prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Bonus 999 € + 15 € pre každého nového hráča!
931.0 ms