Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Zankovec: Pre toto musel Smoleňák odísť

0 12.11.17 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Radek Smoleňák

Najproduktívnejšieho hráča Slovan ponúkol iným tímom. Prečo sa zbavuje útočníka Radka Smoleňáka prezradil tréner Eduard Zankovec.
V polovici základnej časti KHL je český útočník Radek Smoleňák najproduktívnejším hráčom Slovana Bratislava. V 24 stretnutiach nazbieral 19 bodov (5+14). Napriek tomu s ním už v Slovane nepočítajú. O prekvapivom rozhodnutí prehovoril otvorene tréner Eduard Zankovec v rozhovore pre championat.com. Prečo teda Smoleňáka v tíme nechce?

„Rozhodnutie padlo už po predchádzajúcej sérii zápasov u súperov. Smoleňák je hráč do prvých dvoch útokov, no u mňa v nich nemá miesto. V tretej či štvrtej formácii hrať nemôže, preto sme ho dali na listinu voľných hráčov," uviedol kouč Zankovec.

„Urobte si obraz sami. Ja mám svoj vlastný názor na vec, no príde mi to úsmevné. Ešte som to nezažil. No ja zostavu nerobím. Bolo mi povedané, že sa nevojdem do prvých troch formácií. A ja to musím akceptovať," hovoril pred časom samotný Smoleňák pre portál šport.sk.

Či je toto skutočný dôvod Smoleňákovho konca v Slovane nevedno. O skúsenom českom útočníkovi je známe, že si nenechá skákať po hlave a že svoje názory hovorí otvorene a poriadne zostra. Aj to mohlo stáť za jeho predčasným koncom v Bratislave. Aj keď nikdy nehovor nikdy. Jeho krajana Jana Buchteleho tiež Slovan zaradil na listinu voľných hráčov. Nestiahol si ho žiadny iný klub a napokon sa Buchtele vrátil do zostavy "belasých". Zopakuje sa to aj v prípade Radka Smoleňáka?Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.