Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Trénerský mor sa šíri KHL! V krátkom čase padla hlava už tretieho kouča

0 6.01.18 v kategórii: Aktuality , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Vladimir Jurzinov ml.

S vrcholiacimi bojmi o playoff v KHL odvolávajú kluby jedného trénera za druhým. Na východe v krátkom časovom slede padla už tretia hlava.
Základná časť KHL sa blíži prudko k svojmu koncu. S vrcholiacimi bojmi o playoff hustne atmosféra a hlavy trénerov padajú ako hnilé hrušky zo stromov. V krátkom časovom slede skončili na východe už traja tréneri.

V Baryse Astana nedávno skončil tréner Jevgenij Koreškov, ktorého nahradil dovtedajší asistent Galym Mambetalijev. Astana stráca na playoff sedem bodov a situácia je skutočne kritická.

Avangard Omsk je síce druhý na východe, no ambiciózne vedenie bohatého klubu nebolo spokojné s výsledkami ani predvádzanou hrou a tak siahlo po radikálnom riešení. Odvolalo kouča Andreja Skabelku, ktorého nahradil German Titov.

K zmene trénera sa odhodlalo aj vedenie ďalšieho člena Východnej konferencie - Sibiru Novosibirsk. Ten aktuálne drží poslednú postupovú priečku do playoff, pred Amurom Chabarovsk má však len jednobodový náskok a odohraté o dva zápasy naviac.

Na pozícii hlavného trénera skončil Pavel Zubov, ktorý však zostáva v trénerskom štábe a nahradil ho Vladimir Jurzinov mladší. 52-ročný kouč má bohaté skúsenosti. Sedem rokov koučoval vo fínskej Liige, deväť sezón odkoučoval v KHL, resp. ruskej lige. Bol asistentom v Jaroslavli, Novosibirsku, Petrohrade i Ufe. Hlavným koučom bol v Novosibirsku, Ufe a v minulej sezóne viedol čínskeho nováčika súťaže Red Star Kunlun.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.