Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Tlčie mu v hrudi belasé srdce. Klub mu stále dlhuje, no Žiga chce späť!

0 8.10.17 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Žiga Jeglič

Vráti sa slovinský útočník Žiga Jeglič späť do Slovana Bratislava?
Slovinský útočník Žiga Jeglič v predošlých troch sezónach patril medzi najvýraznejšie ofenzívne opory Slovana Bratislava v KHL. Každým rokom sa zlepšoval v bodovej produkcii (23, 25 a 27 bodov), bol považovaný za "nájazdového fantóma", ktorý svojimi kúskami v penaltách vystrieľal pre belasý tím množstvo cenných bodov. Klub mu prirástol k srdcu, stal sa jedným z miláčikov fanúšikov Slovana.

V lete sa rozhodol odísť, prikývol na ponuku z Novgorodu. Zlákali ho lepšie finančné podmienky, čo ani nepopiera. „Chcel som skúsiť niečo nové. Dostal som veľmi dobrú ponuku. Myslím si, že je to celkom prirodzené, že ak dostanete niečo lepšie, tak chcete ísť za tým a vyskúšať si to," prehovoril o dôvodoch svojho odchodu do Ruska v rozhovore pre portál pluska.sk. „Rozhodujúca bola tá ponuka. Predsa len, kluby v Rusku majú viac financií," veľavravne dodal.

Svoje pôsobenie v Novgorode si však predstavoval inak. V 15 stretnutiach sa gólovo nedokázal presadiť, na konte mal len štyri asistencie. Vedenie klubu nebolo s jeho výkonmi spokojné a tak sa rozhodlo predčasne s ním ukončiť spoluprácu. „Povedali mi, že nie som taký efektívny, ako si predstavovali a čakali, že to bude smerom dopredu lepšie," priznal Jeglič.

Po konci v Novgorode sa okamžite začalo hovoriť o tom, že vedenie Slovana chce Jegliča späť. Týmto informáciám nahráva aj fakt, že Žiga si bol vo štvrtok v Bratislave pozrieť súboj Slovana s Novgorodom. Jeglič si vie predstaviť, že znovu oblečie belasý dres. „Určite áno, teraz som tu bol len dva dni a normálne som až ožil. Bolo to super, vždy sa teším, keď som tu, ale uvidíme, ako sa vyvinie situácia."

Je zrejmé, že v Žigovej hrudi tlčie belasé srdce. Do Slovana sa chce vrátiť aj napriek tomu, že pozná nestabilnú finančnú situáciu v klube, ktorý mu navyše ešte dlží peniaze z minulosti. „Ešte mi dlžia trochu z predošlej sezóny, ale tým sa nejako extra netrápim."

Z Jegličových vyjadrení je zrejmé, že by sa do Bratislavy veľmi rád vrátil. A je jasné, že medzi jeho agentom a vedením klubu prebieha komunikácia. Nechajme sa prekvapiť, ako sa to všetko porieši a či opäť uvidíme šikovného slovinského útočníka v drese Slovana.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.