Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov

Svitá na lepšie časy? Slovan na záver domácej série s najlepším výkonom sezóny

0 9.10.17 v kategórii: Slovan Bratislava , TASR
Slovan Bratislava

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelok v domácom zápase KHL nad HK Soči 4:1.
O víťazstve "belasých" rozhodli tri využité presilovky.

Zverencov trénera Eduarda Zankovca teraz čaká dlhý trip na ihriskách súperov. Sériu štyroch zápasov začnú vo štvrtok 12. októbra o 16.00 SELČ na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg.

Slovan Bratislava - HK Soči 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
      Góly: 27. Řepík (Viedenský), 32. Smoleňák (Genoway, Meszároš), 33. Ebert (Després), 52. Smoleňák (Genoway) - 55. Ščitov (Polášek, O'Dell). Rozhodovali: Kulakov, Olenin – Golovľov, Micheľ (všetci Rus.), vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 6051 divákov.

zostavy:
      Slovan Bratislava: Mazanec - Ebert, Després, Meszároš, Barker, Voráček, Švarný, Bačík - Řepík, Viedenský, Kašpar - Buchtele, Mikúš, Smoleňák - Genoway, Hrnka, Hlinka - Skalický, Sádecký, Šťastný
      HK Soči: Barulin – Alexandrov, Ščitov, Chochlov, Jokipakka, Polášek, Chomickij, Čmychov – Ščegolkov, Cvetkov, Lapenkov – Wellman, Collins, Šmeľov – Padakin, O'Dell, Tomilin – Grebenščikov, Ivanov, Točickij.

Aktivitu hostí v úvode zápasu znásobila presilovka už po dvoch minútach, vyťažili z nej však iba žŕdku po strele Wellmana, ktorú ešte musel potvrdiť videorozhodca. Hráči Soči okrem aktivity v ofenzíve aj veľmi dobre bránili a Slovan pustili do šance až v 8. minúte. Tá Řepíkova však mala prívlastok gólová, z bezprostrednej blízkosti ho vychytal Barulin. V ďalšej početnej výhode súpera mal obrovskú šancu Lapenkov, ale Mazanec sa po jeho strele blysol fantastickým "semaforom". V 18. minúte zachránila brankára Slovana opäť žrď, tentokrát po strele O'Della. Vzápätí mohol na opačnej strane skórovať po rýchlom protiútoku Smoleňák, stroskotal na Barulinovi. Dominanciu Soči v prvom dejstve demonštroval pomer striel, ktorý skončil jasne v ich prospech 15:7.

Hostia sa aj v druhej tretine strelecky prezentovali ako prví, Slovan odpovedal peknou kombináciou s nedotiahnutou koncovkou Kašpara. Vzápätí sa "belasí" ubránili ďalšej početnej výhode hostí. Po jej skončení potom Viedenský získal puk za bránkou, naservíroval ho voľnému Řepíkovi a ten otvoril skóre. Zverencom Eduarda Zankovca vedúci gól pomohol, zvýšená sebadôvera sa začala prejavovať aj na počte striel. V 20. minúte hrali ďalšiu presilovku, a opäť ju dokázali gólovo zužitkovať. Genoway potiahol puk po pravej strane, odkiaľ sa dostal na hokejku Smoleňáka a ten zblízka prekonal Barulina po druhý raz. Slovan mohol "doraziť" súpera päť minút pred koncom tretiny v tretej presilovke v krátkom čase za sebou, po strele Barkera však zazvonila iba konštrukcia bránky.

V rovnakej situácii však Slovan definitívne zlomil súpera na začiatku tretieho dejstva. Nedisciplinovanosť hostí využil tretím presným zásahom Ebert. Prevaha domácich narastala a ruský tím si opäť nedal pozor na disciplínu. V ďalšej presilovke najskôr trafil do brvna Barker, arbitri si tento fakt museli potvrdiť na videu. Vzápätí mohol rozhodnúť v samostatnom nájazde Smoleňák, podarilo sa mu to až o minútu neskôr, keď definitívne rozhodol v tretej využitej presilovke v zápase. V 55. minúte sa dočkali aj hostia, na konečných 4:1 upravil Ščitov.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.