Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Špekulácie ohľadom (ne)účasti Slovana v KHL: Vedenie belasých reagovalo

0 17.05.17 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Alexej Jaškin

Vedenie KHL hovorilo o plánovanom znižovaní počtu účastníkov v KHL. Okamžite sa v slovenských médiách začalo špekulovať, že v ohrození je i účasť Slovana. Toto je reakcia vedenia klubu.
Včera sme vás informovali o tom, že vedenie KHL plánuje znížiť počet účastníkov KHL z 29 na 24 z dôvodu finančnej nestability viacerých klubov v uplynulých sezónach. Po ročníku 2016-17 ukončil svoje pôsobenie v súťaži Medveščak Záhreb, ktorý sa rozhodol pre návrat do EBEL.

„Optimalizácia počtu klubov nám pomôže vyriešiť otázku znižovania nákladov súvisiacich s príjmami hráčov," hovoril prezident KHL Dmitrij Černyšenko pre ruské médiá.

Černyšenko kritizoval menej úspešné ruské kluby z toho, že sa spoliehajú len na štátne peniaze, ale kvalitou nemajú na štandard KHL a hrajú pred poloprázdnymi tribúnami. Viaceré ruské kluby v súťaži sú dlhodobo závislé na podpore od štátnych firiem a regionálnych vlád, ktoré ich držia nad vodou. Napriek tomu mali finančné problémy a neplatili svojich hráčov.

Okamžite po tom, ako sa tieto informácie dostali na svetlo sveta, slovenské médiá začali množiť špekulácie o tom, že v ohrození by mohla byť aj účasť Slovana Bratislava, ktorý mal tiež v posledných rokoch finančné problémy. Vedenie klubu však reagovalo na svojom oficiálnom webe.

„Slovan podal prihlášku do sezóny 2017-18 už pred niekoľkými týždňami. Samozrejme, do konca júna musí, rovnako ako všetky ďalšie kluby, potvrdiť a splniť príslušné podmienky. Ani len náznakom nemáme z vedenia KHL informácie, ktoré by spochybňovali účasť Slovana v súťaži," vyvrátil akékoľvek pochybnosti o účinkovaní Slovana v KHL výkonný riaditeľ Alexej Jaškin.

„Momentálne riešime s príslušným úsekom KHL v Moskve autorizáciu nových hráčskych zmlúv, ktoré sme operatívne museli upravovať, aby boli v súlade so slovenským zákonom o športe," dodal.

„KHL pochopiteľne vie o našich problémoch týkajúcich sa finančnej stability. Na druhej strane oceňuje, že rozpočet Slovana je tvorený z viacerých zdrojov, pričom významný podiel predstavuje príjem zo vstupného," uviedol Jaškin. Slovan patrí z hľadiska atmosféry domácich zápasov a diváckeho záujmu k špičke v KHL.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.