Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov

Slovan zakončí trip na mrazivom Sibíri. Naladí sa pred repre pauzou víťazne?

0 7.11.17 v kategórii: Previews , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
HC Slovan Bratislava

Štvorzápasový trip zakončia hokejisti HC Slovan Bratislava na ľade Sibiru Novosibirsk.
HC Slovan Bratislava dnes zakončí náročný štvorzápasový trip duelom na ľade Sibiru Novosibirsk. Bude to zároveň posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou. Slovan na aktuálnom výjazde získal tri body z troch zápasov. Začal prehrou v Astane (2:5), následne vyhral na ľade Jugry (4:2) a naposledy prehral na ľade favorizovaného Avangardu Omsk (1:5). V Omsku pritom po dvoch tretinách prehrával len tesne 1:2.

„Vstúpili sme do zápasu aktívne, mali sme šance aj nápor, no nevyužili sme štvorminútovú presilovú hru. Žiaľ v druhej a tretej tretine sme Avangardu nestíhali ani v aktivite, ani v efektivte premenených príležitostí," zhodnotil posledný duel tréner belasých Eduard Zankovec pre oficiálny klubový web. Jeho zverencom patrí na západe predposledná priečka, na play off strácajú už štrnásť bodov.

Sibir Novosibirsk tiež neprežíva najvydarenejšiu sezónu. Na východe je až na jedenástej pozícii. Doma viac prehráva ako vyhráva (7-8) a s doterajšími výsledkami v klube určite nevládne spokojnosť. Na play off však stráca len tri body a rozhodne nie je v tak zlej pozícii ako Slovan. Sibir hral naposledy minulý piatok, doma prehral s CSKA Moskva vysoko 1:5. Nedokázal tak nadviazať na predošlý domáci triumf s Jokeritom (2:1) a skončila jeho trojzápasová víťazná séria.

V bráne Sibir spolieha na Alexandra Saláka. Ten nastúpil v 22 dueloch, priemerne inkasuje 2,41 gólu na zápas a pochváliť sa môže 92 % úspešnosťou zákrokov. V obrane v Novosibirsku spoliehajú výlučne na domácich ruských hráčov. Na súpiske medzi obrancami žiadny legionár nefiguruje. Najlepšie sa darí Ivanovi Vereščaginovi, ktorý nazbieral už 12 bodov.

Ofenzíva Sibiru stojí a padá na výkonoch dvoch švédskych útočníkoch - Patrik Zackrisson (17 bodov) a Alexander Bergstrom (15 bodov) vedú bodovanie tímu. Obaja sú predsezónnymi posilami Sibiru. Zackrisson prišiel zo švajčiarskeho Lugana, Bergstrom zo švédskej Karlskrony.

Sibiru sa rozbil produktívny prvý útok Šalunov, Šumakov a Sannikov. Šalunov a Šumakov boli s 37 bodmi najproduktívnejšími hráčmi tímu v uplynulej sezóne. Obaja však v lete z Novosibirska odišli do CSKA Moskva.

Slovan v minulej sezóne proti Sibiru odohral tri vzájomné zápasy. Po prehrách vonku 2:3pn a doma 2:5 dokázal zvíťaziť na domácom ľade tesne 2:1. Spraví si Slovan pred reprezentačnou prestávkou chuť a zakončí náročný trip cenným víťazstvom?

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.