Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov

Slovan v divokej prestrelke padol so Zlínom. Říha: Vyučovali nás

0 3.08.17 v kategórii: Slovan Bratislava , TASR
Miloš Říha

Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v stredajšom prípravnom zápase na domácom ľade s účastníkom českej najvyššej súťaže Aukro Berani Zlín 4:6.
Tréner Miloš Říha nemohol ešte vo štvrtom prípravnom zápase pred začiatkom sezóny počítať s novými posilami, fínskym útočníkom Ramstedtom a americkým obrancom Ebertom.

Slovan musel v priebehu zápasu doťahovať náskok súpera, ktorý neustále viedol, hostia zo Zlína urobili rozhodujúci krok k víťazstvu už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:1. Slovan strelil jeden gól aj v druhej tretine, tretiu však vyhral v pomere 2:1. Okrem Slováka Adama Lišku sa v drese "belasých" gólovo presadili českí legionári Jan Buchtele, Michal Řepík a Lukáš Kašpar. Víťazstvo Zlína pečatil gólom do prázdnej bránky slovenský legionár Marek Zagrapan. Po dohode oboch trénerov sa po záverečnom klaksóne hralo aj predĺženie a išli dodatkové samostatné nájazdy. V nadstavenom čase sa najskôr presadil Kašpar, v nájazdoch bol úspešný iba slovanista Řepík.

Ďalší prípravný zápas odohrá Slovan už v stredu 3. augusta v Brne proti domácej Komete.

HC Slovan Bratislava - Aukro Berani Zlín 4:6 (1:3, 1:2, 2:1)

Góly: 11. Buchtele, 24. Liška, 51. Řepík, 59. Kašpar – 5. Ondráček, 15. Řezníček, 19. Popelka, 30. Okál, 36. Kubiš, 60. Zagrapan. Rozhodovali: Fraňo, Jeřábek (obaja ČR) – Orolín, Tvrdoň (obaja SR), 3411 divákov.

Zostava Slovana: Janus – Bačík, Voráček, Taimi, Fereta, Černý, Kozák, Hedera, Boldižár – Kašpar, Smoleňák, Řepík – Hrnka, Mikúš, Buchtele – Skalický, M. Hlinka, Šťastný – Hecl, Sádecký, Liška – Sloboda.

hlas po zápase (zdroj: TV 213):

Miloš Říha, tréner Slovana: "Chýbalo nám niekoľko hráčov a naša hra tomu zodpovedala. Chceli sme vyvinúť na súpera tlak, ale Zlín je brejkové mužstvo a našich chlapcov sme na to upozorňovali. Napokon nás vyučovali z efektivity a jednoduchosti."

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.