Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Slovan plánuje budúcu sezónu: Polovica súčasného kádra dostala ponuku novej zmluvy

0 17.02.17 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
HC Slovan Bratislava

Vedenie belasých si nepripúšťa, že by Slovan v budúcej sezóne KHL neúčinkoval. Polovica kádra už dostala ponuku na novú zmluvu.
Účasť v KHL je finančne náročná. Svoje o tom vie jediný slovenský zástupca v súťaži Slovan Bratislava. S finančnými ťažkosťami a meškajúcimi výplatami bojovali belasí aj v tejto sezóne. Do hry však vstúpila nemecká spoločnosť s ruským pozadím Wingas a Slovan zachránila. Vedenie bratislavského klubu si nepripúšťa, že by na mape KHL mal Slovan v budúcom ročníku absentovať.

„Všetci pracujeme a robíme všetko, aby KHL pokračovala," vyhlásil po skončení sezóny Slovana generálny manažér Maroš Krajči. Aj napriek tomu, že Slovanu sa nepodarilo postúpiť do play off, Krajči verí, že pozíciu pri rokovaniach bude manažmentu výrazne uľahčovať obrovský divácky záujem v Bratislave. 

„Vždy je lepšie, keď sa rokuje z pozície mužstva, ktoré je v play-off, ale verím, že to, čo nás drží a pomáha nám, sú naši diváci. Obrovský záujem, ktorý tu je, vnímajú aj naši partneri - aj ruskí. Pre nich je každá návšteva zápasu zážitkom. KHL sa nedá robiť na Slovensku bez pomoci ruských partnerov," uviedol Krajči.

Krajči zároveň podotkol, že polovica hráčov zo súčasného kádra dostala ponuku novej zmluvy. A je len na nich, ako sa k tomu postavia a či chcú v Bratislave zotrvať. Ku skladbe kádra na budúci ročník sa po sezóne vyjadril aj český tréner Miloš Říha. „Záleží na tom, koľko hráčov tu chce zostať. Ja by som chcel pracovať s takými hráčmi, ktorí dokázali, že chcú pracovať pre mužstvo. Nebudem hovoriť, koho by som chcel a koho nie. Zmluvy majú Brust, Meszároš, Švarný či Ďaloga. A viem, koho by som si chcel nechať zo zahraničných hráčov. Je veľká šanca, že udržíme Chipchuru. Je to bezproblémový hráč, pozitívne nás prekvapil."

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.