Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Prosebný list Putinovi! Fanúšikovia Novokuznecka robia všetko pre záchranu klubu v KHL

0 19.05.17 v kategórii: Aktuality , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Metallurg Novokuzneck

Fanúšikovia Novokuznecka robia všetko pre to, aby ich klub nezmizol z mapy KHL. Dokonca neváhali osloviť Vladimira Putina.
Vedenie KHL nedávno informovalo, že plánuje znižovať počet účastníkov v lige, nakoľko niekoľko tímov bojovalo v uplynulých rokoch s finančnou nestabilitou. Slovenké médiá hneď začali riešiť budúcnosť Slovana, no vedenie "belasých" prostredníctvom vyhlásenia na oficiálnom klubovom webe ubezpečilo, že sa ho táto hrozba netýka.

Obavy však majú fanúšikovia Metallurgu Novokuzneck, jedného z najslabších celkov KHL. Robia všetko pre záchranu svojho obľúbeného tímu v súťaži a neváhali sa s petíciou a žiadosťou o udržanie klubu v lige obrátiť na samotného Vladimira Putina, ktorému zaslali otvorený list.

„Vážený Vladimir Vladimirovič! My, fanúšikovia Metallurgu Novokuzneck, Vás prosíme o venovanie pozornosti situácii v najväčšom meste Kuzbassu. Vedenie KHL má zámer znížiť počet ruských účastníkov v prospech zahraničných tímov. Uznávame, Metallurg nebýva v tabuľke vysoko a naša hokejová hala nepatrí medzi moderné, ale je to jeden z najstarších klubov v Rusku a jeho história sa začala písať už v roku 1949,” napísali fanúšikovia Metallurgu.

„Môže dôjsť k tomu, že prestane fungovať trojuholník školy - MHL - KHL. Mladí hráči budú odtiaľto odchádzať preč a deti nebudú mať záujem hrávať hokej, pretože nebudú vidieť žiadne vyhliadky na pôsobenie na najvyššej úrovni. Blíži sa 400. výročie založenia Novokuznecka. Neradi by sme sa dočkali ‚darčeka’ v podobe vylúčenia klubu z KHL. Ľudia v našom meste si to nezaslúžia,” pokračuje prosba adresovaná Putinovi.

Znenie otvoreného listu fanúšikov Novokuznecka Putinovi zverejnil web denníka Sport Expres.

V uplynulej sezóne bol Novokuzneck najhorším tímom v KHL. V 60 zápasoch základnej časti získal len 40 bodov. Na play off strácal priepastných 43 bodov.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.