Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Problém slovenského hokeja? Slovan, myslí si komentátor ČT

0 18.05.17 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
David Pospíšil

Za úpadkom slovenského hokeja stojí aj účasť Slovana v KHL. Myslí si to komentátor ČT David Pospíšil.
Slovensko na MS 2017 v Nemecku a Francúzsku vyhorelo. Vyhralo jediný zápas, aj to tesne po predĺžení s Talianskom a s odretými ušami sa zachránilo v elitnej kategórii. Ako to už býva zvykom, hľadajú sa najrôznejšie možné príčiny, ktoré stoja za úpadkom nášho hokeja. Za jednu z nich označil komentátor ČT David Pospíšil aj účasť Slovana Bratislava v KHL.

„Istým problémom vo vašom hokeji môže byť Slovan, ktorý hrá v KHL. Ten na seba viaže výdavky, ktoré by sa dali použiť aj na výchovu mládeže a na druhej strane slovenská extraliga stratila jeho odchodom na kvalite. Slovan je ťahák. Platilo to za federálnej ligy a platí to aj dnes," uviedol Pospíšil v rozhovore pre portál sme.sk.

Pravdou je, že Slovan pri vstupe do KHL vyhlasoval, že bude akousi základňou pre slovenskú reprezentáciu. Postupom času však z toho zišlo a napríklad v minulej sezóne hrali prím zámorský legionári, či českí hráči. Slovenskí reprezentanti nehrali v Slovane kľúčové roly, skôr druhé husle. Uvidíme, či sa to v budúcom ročníku zmení.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.