Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Prísnemu Krikunovovi zapcháva ústa gólmi

0 6.12.17 v kategórii: Slováci v KHL , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Michal Čajkovský

Slovenský obranca Michal Čajkovský hrá aktuálne v senzačnej forme.
Michal Čajkovský to v Jekaterinburgu nemá na ružiach vystlané. Pre slovenské médiá sa neraz posťažoval na drsné tréningové praktiky prísneho trénera Vladimira Krikunova. "Hardcore" drina podľa metodiky starej ruskej školy však zocelenému obrancovi nevadí. Má dostatočnú mentálnu aj fyzickú odolnosť, aby ich dokázal vstrebať. Vadí mu skôr to, že Krikunov mu nedáva dostatok priestoru na ľade (ice-time 15:14 min) a vyžaduje od neho, aby sa príliš nevysúval z obrany do útoku. Pritom Čajkovský má v DNA zakódovanú ofenzívu.

Dalo by sa hovoriť o tom, že narazila kosa na kameň. Krikunov je prísny tréner známy svojimi direktívnymi spôsobmi a zásadovosťou. Čajkovský je však jeden z najtvrdších obrancov, akí vôbec brázdia klziská KHL. A nenechá sa len tak zlomiť. Prísnemu ruskému trénerovi zapcháva ústa tým najlepším možným spôsobom - skvelými výkonmi.

Rozmenené na drobné, Čajkovský dokázal skórovať v posledných troch zápasoch, bodoval v piatich súbojoch v rade a počas tejto skvelej série nazbieral dovedna sedem bodov (3+4). Rovnú polovicu z celkového bodového počtu v prebiehajúcej sezóne (14). Je druhým najproduktívnejším obrancom Jekaterinburgu, čo je pri ice-time okolo pätnástich minút priam heroický výkon. A ako obranca nezabúda ani na poctivú robotu v defenzíve, o jeho spoľahlivosti hovorí deväť plusiek v bodovaní +/-.

Čajkovský výbornými výkonmi dokazuje Krikunovovi, že by mu predsa len mal nájsť v tíme takú úlohu, aby mohol viac využívať svoje skvelé ofenzívne schopnosti. Bolo by to len na prospech tímu. V poslednom období nastupuje Čajkovský v druhej obrannej dvojici po boku Ljamina. Je zrejmé, že aj vďaka kvalitnej robote a výkonom Čajkovského patrí Jekaterinburg medzi najpríjemnejšie prekvapenia sezóny v KHL. Len dva tímy na východe získali viac bodov ako Avtomobilist - o bod viac má Nižnekamsk a o šesť bodov viac získal konferenčný líder z Kazane.

Zostáva len veriť, že Čajkovský si pohodu a formu v klube udrží čo najdlhšie a môže z toho profitovať slovenský národný tím na februárovej olymiáde v Pjongčangu, kde by "Čajo" rozhodne nemal chýbať.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.