Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Pokúsi sa Vjačeslav Vojnov o návrat do NHL?

0 9.02.18 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Vjačeslav Vojnov

Ruský obranca sa pripravuje na blížiace sa olympijské hry, no podľa zámorských zdrojov sa pokúša o návrat do NHL. Je to reálne?

Severnú Ameriku opustil počas zdĺhavého procesu, v ktorom bol obvinený z domáceho násilia. Kvôli súdnym prieťahom vynechal prakticky celú jednu sezónu. Znechutený sa napokon rozhodol Los Angeles opustiť a podpísal s SKA Petrohrad. Po sezóne mu ale jeho kontrakt vyprší a podľa TSN sa pokúsi o návrat. Bude to ale komplikované.

Bude to hlavne otázka právna, keďže naposledy nebol jeho proces uzavretý. Ruský obranca jednoducho zrušil svoje víza, čím bol z USA vyhostený. Vyjednávania s LA Kings, ktorí stále držia jeho práva môže začať až v máji, po vypršaní jeho súčasného kontraktu v KHL. Vojnov je z pohľadu NHL naďalej suspendovaným hráčom, takže klub by musel ligu presvedčiť k jej zrušeniu. Potom sa k slovu dostanú americké imigračné úrady, ktoré ako mnohí vieme, bývajú nekompromisné.

V každom prípade vôľa elitného obrancu vrátiť sa je akousi prvou lastovičkou, po ktorej bude nasledovať zdĺhavý a ostro sledovaný proces návratu.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.