Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Olympiáda bez hráčov KHL? Mám už v počítači zostavu bez nich, tvrdí český tréner Jandač

0 6.12.17 v kategórii: Aktuality , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Josef Jandač

Stále hrozí, že budúcoročná olympiáda v Pjongčangu bude nielen bez hráčov zo zámorskej NHL, ale i bez hráčov pôsobiacich v nadnárodnej KHL.
Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v utorok oznámil svoj verdikt ohľadom toho, že ruskí športovci sa na olympiáde v Pjongčangu nepredstavia. S výnimkou čistých športovcov, u ktorých bude riadne preukázané, že sú "čistí" a aj tí budú musieť štartovať na prestížnom športovom podujatí pod neutrálnou vlajkou. Musia sa nachádzať mimo ruského nefunkčného a pokriveného antidopingového systému, ktorý je už dlhodobo kritizovaný. Rusko sa neslávne preslávilo množstvom dopingových káuz.

Už skôr vedenie KHL avizovalo, že v prípade, že bude MOV prenasledovať ruských športovcov ohľadom dopingu, bude reálne zvažovať, že neuvoľní hráčov zo svojej súťaže. To však nebude také jednoduché, nakoľko pravidlá IIHF jasne hovoria o tom, že všetky súťaže musia uvoľniť nominovaných hráčov najneskôr sedem dní pred začiatkom podujatia.

Aktuálne sa očakáva reakcia ruskej strany na rozhodnutie MOV, najmä na stanovisko prezidenta Vladimira Putina. Ten by mal svoju reakciu oficiálne odprezentovať dnes na Všeruskom fóre dobrovoľníkov v Moskve.

Český reprezentačný tréner Josef Jandač nepredpokladá, že by KHL hráčov na olympijský turnaj v Pjongčangu napokon neuvoľnila. Na druhej strane však v rozhovore pre české médiá priznal, že počíta aj s touto alternatívou. „Verím, že k tomu nedôjde. Na druhej strane mám už v počítači i plán B v podobe zoznamu hráčov bez KHL, aj keď tomu nevenujem takú pozornosť, akú má u mňa skladanie tímu pre olympiádu s hráčmi z KHL. Ide len o veľmi záložný plán."

Nechajme sa teda prekvapiť, aká bude reakcia Ruska.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.