Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov

Odštartuje Slovan s Réwayom naháňačku za play off? V Bratislave dnes druhý najlepší útok východu

0 13.11.17 v kategórii: Previews , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
HC Slovan Bratislava

Slovan sa hneď po reprezentačnej prestávke predstaví na domácom ľade proti Salavatu Ufa.
HC Slovan Bratislava čaká hneď po reprezentačnej prestávke súboj na domácom ľade proti Salavatu Ufa. Na Nemeckom pohári sa v slovenskom národnom tíme predstavili mladíci Hecl so Sádeckým, no nastúpili v len v piatkovom víťaznom stretnutí proti USA. Zvyšné dva súboje proti Nemecku a Rusku už neodohrali. Všetky tri stretnutia si odkrútil Bezúch, ktorý navyše nastupoval v elitnom slovenskom útoku.

Slovan je po 31 odohratých stretnutiach na nelichotivej predposlednej pozícii na západe so 14-bodovou stratou na play off. Do konca základnej časti zostáva zverencom Eduarda Zankovca odohrať už len 25 zápasov. Účasť v play off sa v súčasnosti javí ako utópia. Tím by potreboval aspoň päť či šesť víťazných duelov v rade, aby sa vrátil do hry o účasť vo vyraďovačke.

Po reprezentačnej prestávke by sa v drese Slovana mali predstaviť aj dve nové akvizície do útoku - skúsený 38-ročný ruský útočník Pjotr Ščastlivij a Martin Réway. „Individuálne ciele si nedávam. Budem najradšej ak sa čo najrýchlejšie dostanem do optimálnej fyzickej formy. Dôležité bude, aby som  na ľade dokázal Slovanu pomôcť, bol platným hráčom a získavali sme body ako tím," uviedol šikovný útočník pre oficiálny klubový web hcslovan.sk.

Salavat Ufa figuruje aktuálne na šiestej pozícii na východe. Má obrovskú ofenzívnu silu, nastrieľala 83 gólov v 30 zápasoch. Viac ich má na východe len konferenčný líder Barys Astana (101). Ufa má štvrtý najlepší útok v rámci celej KHL. Vzhľadom k tomu, že Slovan má najhoršiu defenzívu v súťaži (inkasoval už 105 gólov) to môže byť celkom náročná úloha pre zverencov Eduarda Zankovca.

Ufa však pred reprezentačnou prestávkou nemala práve najlepšiu formu, bez bodu zostala trikrát z posledných štyroch stretnutí. Ani Slovan však nežiaril. Nebodoval v deviatich z ostatných jedenástich vystúpení. Domáce prostredie môže zohrať významnú úlohu, veď posledné tri súboje Slovana s Ufou vyhral domáci tím. Naposledy sa radovali "belasí" z triumfu 4:1 vlani tesne pred Vianocami.

V bráne Ufy stojí Kanaďan Ben Scrivens. Gólman s bohatými skúsenosťami z NHL pôsobí v KHL už druhú sezónu. Tú predošlú odohral v Minsku. Scrivens za Ufu odchytal 24 duelov, má cez 92 % úspešnosť zásahov a priemerne inkasuje len 2,23 gólu na zápas. Solídne čísla, solídne výkony.

Kľúčovou postavou zadných radov Ufy je dánsky obranca Philip Larsen. Borec so 150 štartmi v NHL, ktorý v minulej sezóne obliekal dres Vancouveru Canucks patrí medzi najlepších obrancov KHL. So ziskom 20 bodov je druhým najproduktívnejším bekom ligy.

V Ufe výrazne spoliehajú na Severanov. Aj ofenzíva stojí na severských legionároch. Švéd Linus Omark je s 28 bodmi deviatym najproduktívnejším hráčom KHL. Jedenásta pozícia patrí Fínovi Joonasovi Kemppainenovi (26 bodov) a osemnásty je jeho krajan Teemu Hartikainen (23 bodov).