Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Nové posily sa v Slovane budú vyberať úplne inak ako v minulosti, tvrdí Ziman

0 10.02.18 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Patrik Ziman

Novým systémom plánuje vedenie Slovana Bratislava vyberať nové posily do kádra.
Pre Slovan sezóna prakticky skončila. Už dávno stratil šancu na postup do play off a po olympijskej prestávke mu zostáva odohrať len záverečné dva zápasy. Niekoľko hráčov už káder opustilo, aby si predĺžilo sezónu v iných kluboch. A je možné, že odíde ešte niekto. To ukážu najbližšie dni či týždne.

Manažment belasých už upiera svoju pozornosť na medziseónne obdobie. Veľmi dôležité, nakoľko práve v tomto čase sa bude budovať káder. Generálny manažér Patrik Ziman hneď od svojho nástupu do funkcie vyhlasoval, že je neprípustné skladať káder na poslednú chvíľu a dopĺňať hráčov po začiatku sezóny. Tak ako tomu bolo vlani.

Výber nových posíl a skladanie kádra bude podľa neho prebiehať celkom inak ako tomu bolo v minulosti. „Otázka je, akým spôsobom sa do tímu v minulosti vyberali hráči a akým spôsobom sa budú v budúcnosti. Plánujeme systémové zmeny aj pri výbere hráčov do nášho klubu. Niektoré z finančných ukazovateľov nám bránia v tom, aby sme túto vec vyriešili plnohodnotne. Na druhej strane, máme aj množstvo takých klubov, ktoré sú finančne stabilizované, no napriek tomu nemajú výsledky," uviedol Ziman pre portál šport24.sk.

Skutočne treba začať od základov. Nedajú sa očakávať kvalitné výsledky, keď sa tím zliepa na poslednú chvíľu, hráči nie sú zohratí a potom to počas sezóny ťažko dobiehať. Čím skôr bude tím pokope, tým lepšie. Tiež by to chcelo premyslenejší skauting, koncepčnejší výber hráčov so zameraním najmä na Slovákov. A podpisovať aj zmluvy do budúcnosti, nielen ročné kontrakty a potom po sezóne kompletne obmeniť káder.

Ziman už v rôznych rozhovoroch naznačil nejaké úlomky zo svojich plánov. Napríklad plánuje udržať gólmana Štěpánka, ktorý by mal byť v budúcej sezóne jednotkou. Do pozície dvojky chce generálny manažér nejakého slovenského gólmana. Tiež sa nechal počuť, že by Slovan chcel získať štyroch až piatich hráčov z olympijského kádra Slovenska. Vyzerá to tak, že Slovan má pred sebou celkom zaujímavé leto.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.