Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Návrat Belova do NHL reálny. Ale až o rok

0 19.05.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Anton Belov

Národná hokejová liga je pre ruských hokejistov rok od roka populárnejšia. Viac či menej úspešne skúša svoje šťastie v zámorí stále väčšie množstvo hokejistov z KHL.

Výnimkou nie je ani jedna z najväčších hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy, obranca Petrohradu Anton Belov. Záujem zo strany zámorských klubov je zrejme väčší, nakoľko rozširovací draft môže tímy pripraviť o mimoriadne kvalitného obrancu.

Takým nesporne je aj ostrieľaný zadák SKA Anton Belov. Vo veku 30 rokov sa nezdá, že jeho kariéra začína klesať, ba práve naopak. V poslednej sezóne zaznamenal 27 bodov, čo bolo v KHL jeho kariérnym maximom. Blysol sa aj v play-off, v ktorom pridal 14 bodov v 18-tich zápasoch. Patrí k pohyblivým obojsmerným obrancom, rád sa zapojí do útočenia v čom mu pomáha jeho skvelá pohyblivosť a korčuliarska vyspelosť. Ak do toho pripočítame jeho 193 centimetrov a 100 kilogramov, je jasné, že takého obrancu by vo svojom tíme chcel každý tréner.

Záujemcov by bolo, problémom je však jeho zmluva, ktorá je platná aj pre nadchádzajúcu sezónu. Po nej by ale podľa portálu Sportsnet mal byť schopný aj ochotný prestúpiť do NHL. Celkom iste bude mať status voľného agenta, bude si tak môcť vybrať akúkoľvek ponuku.

Zastupujúci kapitán kabíny Olega Znaroka to už v NHL skúšal. Sezónu 2013/14, odohral vo farbách Edmontonu Oilers kam prestupoval ako jedna z hlavných hviezd Avangardu Omsk. V Alberte odohral 57 zápasov a zaznamenal gól a šesť asistencii. Po neúspešnej anabáze sa rozhodol pre návrat do KHL, kde sa upísal Petrohradu. Tam sa za tri roky vypracoval na veľkú hviezdu.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.