Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov

Nájde Slovan po včerajšku dostatok síl a dokáže potopiť ďalšieho trápiaceho sa súpera?

0 28.11.17 v kategórii: Previews , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
HC Slovan Bratislava

Slovan má v úvode aktuálneho týždňa náročný program. Po včerajšom triumfe nad Kunlunom dnes privíta Vladivostok. Nájde dostatok síl?
S nesmierne náročným programom sa musia popasovať hokejisti Slovana Bratislava. Včera zvládli ťažký zápas s Red Star Kunlun, ktorý vyhrali 2:1 po predĺžení a už dnes privítajú v domácej aréne Admiral Vladivostok. Nájdu v sebe dostatok síl?

Jedno je isté, po víťaznom zápase sa regeneruje podstatne kvalitnejšie ako po prehre. Aktuálnu domácu sériu zvládajú zverenci Eduarda Zankovca výborne, keď vyhrali tri zo štyroch zápasov. Mohli mať pokojne na konte aj samé výhry, nebyť zbabraného duelu s Podoľskom, v ktorom viedli 3:1 po úvodnej tretine, no napokon prehrali 4:5 po predĺžení.

Slovan stráca na play off šestnásť bodov, no na ôsme Soči má duel k dobru. Situácia je z pohľadu boja o play off veľmi kritická, no ak by sa Slovan dlhšie dokázal udržať na víťaznej vlne, dalo by sa s tým ešte niečo robiť.

Fantastickú formu má brankár Jakub Štěpánek, ktorý odchytal už päť zápasov v rade. Dôveru trénerom spláca fantastickými výkonmi a jeden z nich predviedol aj vo včerajšom zápase proti Kunlunu. Zankovec ako dve kľúčové veci pri triumfe s čínskym súperom uviedol práve výkon Štěpánka a hru v oslabeniach.

Vo famóznych výkonoch pokračuje kanadský útočník Zach Boychuk, ktorého vyhlásili za najlepšieho útočníka uplynulého týždňa v KHL. Formu potvrdil, keď po nádhernom sólovom úniku rozhodol v predĺžení o výhre nad Kunlunom.

Admiral Vladivostok je podobne ako RS Kunlun tím s nie práve najlepšou formou. Na východe je tretí od konca. Prehral už trikrát v rade a nebodoval v piatich z posledných šiestich zápasov.

Forma a domáce prostredie hovoria v prospech Slovana, viac síl však budú mať určite hosťujúci hráči. Tí si navyše proti belasým budú veriť, nakoľko posledné dva vzájomné súboje dopadli v ich prospech (domáce výhry 2:1 a 2:1 po nájazdoch).

V bráne dostáva priestor najmä Igor Bobkov (21 štartov, úspešnosť 92,5 % a priemer 2,28 inkasovaného gólu na zápas). V trinástich dueloch dostal šancu Ivan Nalimov, ktorý má dokonca ešte lepšie čísla (94 % úspešnosť a priemer 2,05 inkasovaného gólu na zápas).

Prím v zadných radoch hrá americký bek Jonathan Blum, ktorý je so štrnástimi bodmi (1+13) suverénne najproduktívnejším obrancom tímu. Produktivitu tímu ovládajú dvaja 24-bodoví útočníci - Rus Vladimir Tkačiov a Kanaďan s kazašským pasom Martin St.Pierre. Najlepším strelcom Admiralu je jedenásťgólový útočník Dmitrij Sajustov.