Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Lašák o brankárskom poste Slovana: Silnejší ako vlani

0 3.08.17 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Ján Lašák

Podľa Jána Lašáka bude Slovan v nasledujúcej sezóne na brankárskom poste silnejší, než v tej minulej.
Slovan tradične v lete výrazne obmenil káder. Výnimkou nie je ani brankársky post. V uplynulej sezóne spoliehal trénerský štáb na kanadskú dvojicu Barry Brust, Justin Pogge. Poggemu sezóna nevyšla, inkasoval priemerne viac ako trikrát za zápas a vedenie Slovana s ním ďalej nepočítalo. Miláčik bratislavských tribún Brust mal ešte na rok platnú zmluvu, tú však napokon nedodržal. Odišiel do Švajčiarska, na sociálnej sieti po nečakanom rozhodnutí uviedol, že niektorí ľudia ho v Slovane nechceli. Že by narážal na trénera Miloša Říhu? Ten mu v minulosti veľakrát vyčítal jeho riskantné "výbehy", či rozohrávky a taktiež aj temperamentný prejav ústiaci do vylúčení.

„Brust bol miláčikom divákov, ale treba priznať, že mužstvo kvôli nemu stratilo vlani dosť bodov. V bránke mohol byť krotkejší, ale na druhej strane sa vedel postaviť za mužstvo, keď bojoval proti slovanistickým neduhom," zhodnotil v krátkosti pôsobenie Brusta držiteľ kompletnej medailovej zbierky zo svetových šampionátov Ján Lašák.

Vedenie "belasých" tak v budúcom ročníku KHL bude spoliehať na kompletne novú brankársku dvojicu. Do Bratislavy sa vrátil Jaroslav Janus a dopĺňať ho bude Čech Jakub Štěpánek. Podľa Lašáka bude Slovan na brankárskom poste silnejší ako vlani. „Som rád, že je v klube konečne slovenský brankár. Obaja majú veľkú kvalitu a myslím si, že na tomto poste sa oproti vlaňajšku Slovan posilnil," uviedol 38-ročný gólman pre portál sme.sk.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.