Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
KHL vládne olympiáde. Dodala takmer tretinu hráčov

0 11.02.18 v kategórii: Aktuality , autor: Tomáš Lengyel (TOMIKE)
Pavel Daciuk

Nadnárodná súťaž môže využiť neúčasť hokejistov z NHL na svoju propagáciu.

Kontinentálna hokejová liga bude mať na olympijskom turnaji najväčšie zastúpenie. Najkvalitnejšia európska súťaž poskytla prvýkrát v histórii podujatí pod piatimi kruhmi takýto veľký počet hokejistov. Necelých 30 % hráčov z olympijských nominácií práve pôsobí v KHL, 47 % má skúsenosti z tejto súťaže.

Najväčší podiel na tom majú Rusi, ktorí poslali do dejiska olympijských hier kompletný káder zložený z hráčov KHL. Medzi nimi nechýbajú ani najväčšie osobnosti súťaže ako Pavel Daciuk, Iľja Kovaľčuk, Sergej Moziakin či Nikita Gusev. Olympijskí športovci z Ruska sú tak favoritmi na zisk zlatých medailí, na ktoré čakajú už dlhých 26 rokov.

Podstatnú časť kádra tvoria hokejisti z KHL aj v nomináciách Fínska, Česka, Kanady alebo Švédska. Suomi si zobrali na olympiádu až 16 hráčov z elitnej európskej súťaže. Naši severozápadní susedia vsadili na štrnástku hokejistov a po dvanásť mužov z KHL nájdeme vo švédskej aj kanadskej zostave.

Američania na rozdiel od svojich zámorských kolegov nevyužili naplno hráčsky potenciál v KHL. Olympijskú miestenku neposkytli ani siedmemu najproduktívnejšiemu hokejistovi celej súťaže Danovi Sextonu a z KHL nominovali len päticu hokejistov. Troch hráčov z ruských klubov si vybrali Slovinci, po jednom majú Slováci a Nóri.

Na olympijskom turnaji nájdeme aj tri výbery bez hokejistu z KHL. Nemci a Švajčiari poskladali svoje nominácie výlučne z hráčov pôsobiacich v domácich súťažiach. Podobne sú na tom aj hostitelia športového sviatku. Juhokórejčania sa však budú spoliehať až na šiestich rodákov z Kanady a jedného zo Spojených štátov amerických.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.