Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Juha Metsola: Fínsky trpaslík s výzbrojou plnou kúzel + VIDEO

0 14.02.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Juha Metsola

Už asi miliónkrát ste iste počuli, že malí brankári sa do dnešného hokejového systému nehodia. Stále však nájdeme niekoľko posledných mohykánov, ktorým malá postava nezabránila v ceste medzi hviezdy.

Fínska brankárska škola v KHL, to bol v podstate po dlhé roky najmä Mikko Koskinen. Gólman SKA ale v tejto sezóne prišiel nielen o klubovú korunu, ale aj pomyselnú národnú korunu. Fíni sú medzi gólmanmi v KHL stále hojne zastúpení, okrem spomínaných Koskinena a Metsolu stabilne v tejto sezóne nastupovali aj Tomi Karhunen, Harri Säteri, Ville Kolpanen a Riku Helenius.

Najlepšie si v tejto sezóne jednoznačne počínali Metsola a Säteri. My sa dnes budeme venovať prvému menovanému, ktorý je fanúšikom v strednej Európe pomerne neznámy. Má to niekoľko pochopiteľných dôvodov. Prvý, chytá v ďalekom Chabarovsku, čo nie je žiadny tradičný súper Slovana v KHL. Druhý, nikdy nechytal za Suomi na vrcholnom podujatí, pomerne úspešné účinkovanie má za sebou „len" na juniorských šampionátoch.

Juha, hoci nemá v zbierke žiadny veľký kolektívny úspech, je prototypom úspešného gólmana. Kam prišiel, tam bol vyhrával. To všetko napriek veľmi skromnej postave, podľa niektorých zdrojov meria len 177 centimetrov a neváži ani 70 kilogramov. V bráne nik neprehliadne, ako málo miesta v nej zaberá, no rýchlosť, ktorou sa medzi tromi tyčami pohybuje je priam blesková. Doma strávil vyše štyri sezóny v Tappare, kde nastupoval v takmer každom zápase a v sezóne 2014/15 si tu v 57 dueloch udržal úspešnosť fantastických 93,6%.

Po sezóne prišla ponuka z KHL, Metsola kývol Chabarovsku a vydal sa do ďalekej neznámej. Pri svojej premiére si vlani udržal čísla na úrovni 92,7%. V práve končiacej sezóne to vylepšil na neuveriteľných 93,5%, a to chytá v tíme, ktorý v tabuľke slabšej východnej konferencie nájdeme na dvanástej priečke. Tím doplatil na mizerné výkony v ofenzíve, v ktorej podáva horšie výkony len 35-bodový Novokuzneck. Čo sa týka situácie v bránkovisku, tak môžeme povedať, že Metsola podobne ako v Tappare svojich kolegov do brány takmer nepustil. Fyzicky nezasiahol len do šiestich(!) zápasov svojho tímu.

Ďalšie slová sú zbytočné, len si vychutnajte schopnosti tohto fínskeho „trpaslíka" v nasledujúcich videách.
Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.