Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Amur Khabarovsk Avangard Omsk Avtomobilist Yekaterinburg Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva Dynamo Riga HC Red Star Kunlun HC Slovan Bratislava HC Sochi Jokerit KHL Medvescak Zagreb Lada Togliatti Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Metallurg Novokuznetsk Neftekhimik Nizhnekamsk Salavat Yulaev Ufa Severstal Cherepovets Sibir Novosibirsk SKA St. Petersburg Spartak Moskva Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov Yugra Khanty-Mansiysk

Honba za play off pokračuje: Zastaví Slovan valcujúci Vladivostok?

0 8.01.17 v kategórii: Previews , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Slovan Bratislava

Slovan v dlhočiznej 10-zápasovej domácej sérii pokračuje dnešným súbojom proti Admiralu Vladivostok. Získa dôležité tri body?
Možno kľúčová 10-zápasová domáca séria bratislavského Slovana pokračuje. Zverenci Miloša Říhu už z nej ukrojili šesť zápasov, z toho štyrikrát sa tešili z víťazstva. Prehrali len s obhajcom Gagarinovho pohára Magnitogorskom a vo štvrtok s čínskym nováčikom Kunlunom (1:2pp). Slovan mal súboj výborne rozohratý, v 52 .minúte však v presilovke vyrovnal Marcinko a 32 sekúnd pred koncom predĺženia udrel opäť v presilovke Mäntylä.

„Už v prvej tretine sme neboli dostatočne aktívni, a to pokračovalo aj v ďalšom priebehu. Dali sme síce gól, hrali výborne do obrany, ale v útoku sme sa báli, boli sme málo agresívni, nechceli sme ísť do situácií 2 na 1 a to nás stálo dva body," hodnotil súboj tréner Říha. Nepáčilo sa mu prísne vylúčenie Surového v predĺžení a posťažoval sa na výkon rozhodcov. „Čo sa týka vylúčenia Surového, bol to normálny zákrok, ktorý sa v takejto fáze zápasu nepíska. Na druhej strane boli rovnaké fauly na Cheechooa, keď šiel sám na brankára. Súper hral za hranicou regulérnosti a podobných zákrokov spravil niekoľko."

„Samozrejme, stratili sme dva body, doma sme mali takýto zápas vyhrať a potvrdiť víťazstvo s Chabarovskom. Niektorým našim útočníkom však chýba odvaha. Tých útočníkov, ktorí ma uspokojili, by som spočítal na prstoch jednej ruky," uzavrel svoje pozápasové hodnotenie skúsený český kouč. Jeho tím je na západe dvanásty, na play off stráca jedenásť bodov. Na ôsme Soči má však zápas k dobru a ak ho zvládne za tri body, stratu skreše na hrateľných osem bodov.

Aj dnes sa v Bratislave predstaví tím z ďalekého východu. Admiral Vladivostok je v priamom ohni bojov o play off. Je siedmy na východe, no pred deviatym Nižnekamskom má tesný jednobodový náskok. Vladivostok bojuje o play off ako lev, jeho forma vzbudzuje poriadny rešpekt. Posledné dva zápasy vyhral s prehľadom 4:1 - uspel na ľade Kunlunu a naposledy aj v Záhrebe s Medveščakom. Fantastickú fazónu má Maxim Kazakov, ktorý v týchto dvoch dueloch skóroval trikrát. Najproduktívnejším hráčom Admiralu je slovinský útočník Robert Sabolič, ktorý má v 45 dueloch bilanciu 15+22.

Slovan nedávno opustila dvojica českých útočníkov Kubalík, Valský. Do konca sezóny chýbajú zranení Viedenský so Smoleňákom a kapitánom Meszárošom. Vladivostoku chýbajú v obrane Gluchov, Konev a Mnatsyan, v útoku absentuje Fisenko. V minulej sezóne vo vzájomných dueloch Slovana s Vladivostokom uspeli v oboch prípadoch hosťujúce tímy - Vladivostok vyhral v Bratislave 3:1 a rovnakým výsledkom triumfoval Slovan v Rusku.

SLEDUJTE ONLINE STRETNUTIE SLOVANA S ADMIRALOM NA WEBE KHL.SK OD 17:00

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.