Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Gusev sa do NHL vôbec neponáhľa. Prioritou KHL

0 16.05.17 v kategórii: Aktuality , autor: Matúš Pavlík (matus08)
Nikita Gusev

Začína sa ďalší exodus hráčov KHL do severnej Ameriky? Bereglazov, Šipačov, Dadonov, Antipin, Gavrikov, Kovaľčuk a ďalší majú či už podpísané alebo sa ich podpis blíži. Nie všetci ruskí hokejisti však majú naponáhlo.

Do NHL sa nechystá hviezda SKA Petrohrad Nikita Gusev. Hráč draftovaný Tampou a nástupca Artemija Panarina na pravom krídle petrohradskej formácie má v kariére inú prioritu. Jeho hlavnou ambíciou je predĺžiť zmluvu v KHL a v najbližších rokoch neplánuje odchod za more.

Guseva si v roku 2012 vybrala Tampa až v siedmom kole, teda medzi poslednými. Od roku 2016 stúpa jeho hviezda vyššie a vyššie a hovorilo sa o záujme klubu z Floridy spojiť ho s jeho kamarátom Nikitom Kučerovom. Obaja spolu pôsobili v CSKA Moskva ako perspektívni mladíci, zahrali si spolu aj na juniorskom šampionáte. Do tretice ich znovu spojil Oleg Znarok, keď na práve prebiehajúcich MS poslal toto duo viackrát do jedného útoku.

Zámorské zdroje ale tvrdia, že Bolts si na jedného z najšikovnejších hráčov KHL musí nechať zájsť chuť. Pre Guseva je teraz prioritou jeho vlasť, nič na tom nemení ani jeho triumf v Gagarinovom pohári a štvrté miesto v tabuľke produktivity.

Celkom iste treba vziať do úvahy aj finančnú stránku. V KHL má istotu vysokého príjmu, zatiaľ čo za morom by sa musel prehryznúť cez nováčikovské kontrakty, ktoré so sebou spájajú aj možnosť odoslania na farmu. O dva roky bude mať Gusev 26 rokov, takže sa na neho nebudú vzťahovať pravidlá kolektívnej zmluvy o nováčikoch. Rovnako tak už nebudú platiť práva Lightning na jeho osobu. Bude jednoducho v situácii, kedy si bude môcť vybrať akúkoľvek ponuku od kohokoľvek, teda tak, ako to prednedávnom urobil Vadim Šipačov.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.