Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
GM Slovana otvorene o dlhoch, béčku i budúcnosti v KHL

0 18.09.17 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Patrik Ziman

Generálny manažér Slovana Patrik Ziman prehovoril v rozhovore pre rádio Aktual na množstvo zaujímavých tém.
V lete zasadol na uvoľnenú stoličku generálneho manažéra Slovana Bratislava Patrik Ziman. Vo funkcii nahradil Maroša Krajčiho, dlhoročného GM belasých. Ziman sa dovtedy pohyboval v mediálnom prostredí, pracoval vo Fun Rádiu.

V nedávnom rozhovore pre rádio Aktual prehovoril o mnohých zaujímavých témach. Napríklad o toľko diskutovanej téme finančných problémov, s ktorou sa hokejový Slovan stretáva každoročne. „Verím, že to zvládneme, a veci dáme do poriadku. Netýka sa to iba týchto výplat, ale aj záväzkov, ktoré sa tlačia dva roky dozadu. Postupnými krokmi, ktoré musia byť v mojom prípade rýchle a akútne, chceme túto vec vyriešiť. Cez týždeň odchádzam na rokovanie do Moskvy, kde sa mám stretnúť s partnermi, ktorí by nám mohli pomôcť. Fanúšik by sa nemal zapodievať myšlienkou, či majú alebo nemajú hráči vyplatené mzdy. Tie by mali byť vyplatené, aby ich hráči nemali v hlavách a mohli podávať dobré výkony."

Z dôvodu nepriaznivej finančnej situácie a ekonomickej nestability sa v lete nepodarilo vedeniu Slovana pritiahnuť do tímu viac slovenských hráčov, čo bolo pôvodným zámerom. Priznal to i tréner Miloš Říha. Odmietlo viacero oslovených Slovákov, na verejnosť sa dostali mená ako Radovan Bondra či Martin Gernát. Vedenie belasých tak napokon tím skladalo na poslednú chvíľu. Tomu sa chce Ziman v budúcnosti vyhnúť.

„Nie je v poriadku, že každý rok dávame dokopy 80 percent tímu. Ostatné kluby už spolu dva mesiace trénujú, majú svoju stratégiu a techniku fungovania, zatiaľ čo my sa iba zohrávame. Je to veľmi nešťastná situácia, ktorá nie je na Slovane novinkou. Budem robiť všetko preto, aby sa to v budúcnosti nestalo."

V minulosti sa intenzívne riešila účasť "béčka" Slovana v Tipsport lige. Bratislavský klub bezpochýb v našej najvyššej súťaži chýba. Na druhej strane "béčko" by pomohlo aj samotnému Slovanu, nakoľko by v ňom mohol "oťukávať" vlastných odchovancov v mužskom hokeji. Bol by to akýsi medzistupeň pri prechode do KHL.

„Mládež končí na úrovni juniorov, kde mnohí ešte nemajú na KHL. Preto im tam medzistupeň chýba. Niektorí odchádzajú do Kanady, niektorí nechcú ísť do iného klubu mimo Bratislavy, prestanú hrať hokej. Slovanu preto takéto mužstvo v extralige chýba, kde by títo hráči mohli rozvíjať svoj talent," myslí si Ziman.

„Slovensko si zaslúži mať Slovan ako značku v rámci extraligy. Je to záležitosť budúcnosti, o ktorej sa rozprávame. Nemáme takú predstavu, že tím, s ktorým pôsobíme v KHL prejde do našej extraligy. Diskutuje sa o možnosti mať Slovan „B", to ale súvisí s hlbšou analýzou a začína v mládeži," načrtol GM Slovana predstavu o fungovaní dvoch tímov - jedného v rámci KHL a druhého v rámci extraligy. „Myslím si, že Slovan Bratislava bude hrať v budúcnosti extraligu, ale popritom aj KHL," dodal.Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.