Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov

Ďaloga prvým gólom v drese Kunlunu rozhodol o výhre v Rige

0 25.09.17 v kategórii: Slováci v KHL , TASR
Marek Ďaloga

Slovenský reprezentačný obranca Marek Ďaloga si otvoril gólový účet v drese čínskeho tímu Red Star Kunlun.
SKA Petrohrad pokračuje v skvelom ťažení v Kontinentálnej hokejovej lige. Obhajcovia Gagarinovho pohára zvíťazili v pondelok na ľade kazažského klubu Barys Astana 4:1 a natiahli víťaznú sériu od začiatku sezóny na 15 duelov. V každom zápase pritom strelili minimálne jeden gól v presilovej hre. V oboch prípadoch ide o rekordné série.

O víťazstve čínskeho Kchun-lunu na ľade Dinama Riga 2:1 rozhodol slovenský obranca Marek Ďaloga. Ten v 46. minúte zvýšil tvrdou strelou od modrej čiary na 2:0, Lotyši už len náskok hostí skorigovali. Prvý gól 28-ročného slovenského hokejistu v sezóne tak bol zároveň víťazný. Dinamo Minsk vyhralo na ľade Jugry Chanty-Mansijsk 2:1, keď o víťazstve bieloruského tímu rozhodol 50 sekúnd pred záverečnou sirénou Jevgenij Kovyršin. V druhej formácii hostí nastúpil slovenský obranca Martin Štajnoch. Jokerit Helsinki zdolal Viťaz Moskovská oblasť 5:2, hetrikom sa blysol 18-ročný útočník Eeli Tolvanen.

Sibir Novosibirsk zvíťazil po dokonalom obrate nad Lokomotivom Jaroslavľ 4:3 po predĺžení. V 55. minúte zvýšil Brandon Kozun svojim druhým gólom v zápase na 3:1 pre hostí, ale domáci vyrovnali a v predĺžení rozhodol Patrik Zackrisson. V ďalšom dueli vyhralo Dinamo Moskva na ľade Avangardu Omsk 1:0. Jediný gól duelu strelil na začiatku tretej tretiny Nikita Komarov. Čisté konto vychytal Alexander Jerjomenko, ktorý zaznamenal 31 zásahov.

KHL - pondelok:
      HC Dinamo Riga – Kchun-lun Červená Hviezda 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
      Góly: 57. Jevpalovs - 9. Wolski, 46. ĎALOGA

HC Torpedo Nižnij Novgorod - Admiral Vladivostok 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
      Góly: 9. Barancev, 49. Dugin, 60. Paršin

Spartak Moskva – Amur Chabarovsk 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
      Góly: 20. Judin, 25. Maxwell, 37. Komarov, 43. Stoa - 32. Gorškov

Jokerit Helsinki – Viťaz Moskovská oblasť 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
      Góly: 24., 51. a 55. Tolvanen, 40. Norman, 56. Huhtala - 1. Nikulin, 12. Afinogenov

Jugra Chanty-Mansijsk – HC Dinamo Minsk 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
      Góly: 36. Savinainen - 29. Bujnickij, 60. Kovyršin

HC Barys Astana – SKA Petrohrad 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
      Góly: 42. Polochov - 1. a 6. Kalinin, 23. Hersley, 38. Barabanov

HK Sibir Novosibirsk – Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 pp (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
      Góly: 36. a 59. Sigarjov, 57. Šarov, 63. Zackrisson - 26. a 55. Kozun, 46. Kronwall

Avangard Omsk – Dinamo Moskva 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
      Gól: 42. Komarov

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.