Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Čajkovského boj s mrazmi: Raz som myslel, že zomriem!

0 9.02.18 v kategórii: Slováci v KHL , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Michal Čajkovský

V Pjongčangu vládnu mrazy. Obranca Michal Čajkovský je však pripravený, s poriadnymi mínusmi totiž bojuje v ruskom Jekaterinburgu.
Slovenský olympijský hokejový tím privítali v kórejskom Pjongčangu poriadne mrazy. Obranca Michal Čajkovský, jediný zástupca KHL v našom tíme, je však na tuhé mrazy zvyknutý z pôsobenia v ruskom Jekaterinburgu.

Náš druhý najproduktívnejší hráč v KHL známy nielen svojou tvrdou nekompromisnou hrou, ale i výbornou strelou a ofenzívnymi schopnosťami porozprával pre portál sme.sk o krutých mrazoch, ktorým počas pôsobenia v KHL čelil.

„V Jekaterinburgu sme mali až mínus štyridsať. Keď sme hrali v Astane, pocitovú teplotu mi na telefóne ukazovalo až mínus 57 stupňov," šokuje. „Ľudia takmer nechodia von. Boja sa, že zamrznú. Raz som šiel do obchodu, prešiel som sto metrov a myslel som, že zomriem. Bola hrozná zima," dodáva.

Naši chlapci odohrajú prvý zápas na olympiáde proti Rusku, ktoré má tím poskladaný z hráčov pôsobiacich v Petrohrade a CSKA Moskve. Dopĺňa ich len dvojica borcov z Magnitogorska (gólman Košečkin a útočník Moziakin). Čajkovský proti ruským hviezdam pravidelne nastupuje v KHL a tak vie zhruba, čo možno očakávať od najväčšieho papierového favorita na ziska zlata.

„Majú bombastické mužstvo. Nebude to žiadna zábava s nimi hrať. Človek však nikdy nevie. Ak sa zomkneme a budeme bojovať, môžeme prekvapiť," myslí si robustný bek.


Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.