Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Bojovník Hlinka sa dostal do elitného útoku Slovana: V tomto je najlepším hráčom tímu

0 6.01.17 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Michal Hlinka

Michal Hlinka sa v kľúčovej fáze základnej časti KHL, v ktorej vrcholia boje o play off, prebojoval do elitného útoku Slovana Bratislava.
Sezóna predčasne skončila útočníkom Marekovi Viedenskému a Radkovi Smoleňákovi. Česi Tomáš Kubalík a Jakub Valský káder opustili. Navyše absentuje aj Tomáš Zigo. Ideálna príležitosť na to, aby dostal väčší priestor. Michal Hlinka, známy svojou bojovnosťou a tvrdosťou, dostal od trénera Miloša Říhu v kľúčovej fáze základnej časti, keď vrcholia boje o play off, príležitosť v elitnom útoku, v ktorom nastupuje v posledných zápasoch.

Hlinkova úloha je jasná, odvádzať čiernu robotu pre dvojicu zámorských hviezd Jonathana Cheechooa a Jeffa Taffea. To znamená najmä vyhrávať osobné súboje, získavať puky a distribuovať ich spomínaných zámorským esám. „Mne sa s nimi hrá dobre. Dostávame veľký priestor na ľade. Sú to neskutoční hráči, majú za sebou veľa skúseností. Ja sa len snažím odviesť čo najviac čiernej roboty. Na ľade sa cítim dobre. Samozrejme, ten prechod z Tipsport Ligy bol na začiatku citeľný. Ani som toľko nehrával. Nastupoval som v tretej či vo štvrtej formácii. Teraz sa naozaj nemám na čo sťažovať a ešte k tomu, ak hráte s týmito hráčmi, tak vám hokej aj zjednodušia," pochvaľoval si Hlinka v rozhovore pre Šport.

Hlinka prišiel do Slovana v lete z Dukly Trenčín. Hneď v prvej "belasej" sezóne si dokázal vybojovať miesto v prvom tíme. V 31 stretnutiach zaknihoval tri góly a na konte má sedem bodov. Jeho hlavný prínos pre tím však nie je v góloch, či bodoch. Odvádza penzum čiernej roboty, na prvý pohľad pre oko diváka nie príliš viditeľnej, no mimoriadne užitočnej. Jasným dôkazom o jeho veľkom prínose pre Slovan je, že je lídrom v hodnotení +/- so štyrmi plusovými bodmi. 

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.