Admiral Vladivostok Ak Bars Kazan Avangard Omsk Barys Astana CSKA Moskva Dynamo Minsk Dynamo Moskva HC Red Star Kunlun Jokerit Lokomotiv Yaroslavl Metallurg Magnitogorsk Salavat Yulaev Ufa SKA St. Petersburg Torpedo Nizhny Novgorod Traktor Chelyabinsk Vityaz Podolsk Chekhov
Barker o najväčšom zlome v kariére: Prišiel jeden telefonát a všetko sa zmenilo

0 13.11.17 v kategórii: Slovan Bratislava , autor: Michal Sedlák (BetBoss)
Cam Barker

Kanaďan v službách Slovana Cam Barker o zlome vo svojej kariére.
Kanadský obranca Cam Barker sa po sezóne v Baryse Astana vrátil do Slovana Bratislava. V ročníku 2015-16 sa v belasom drese stal najproduktívnejším obrancom KHL so ziskom 40 bodov v 55 zápasoch.

Zatiaľ na svoje výkony nedokázal nadviazať. V 25 stretnutiach získal len 6 bodov (1+5), pôsobí podstatne nevýraznejším dojmom, než tomu bolo v spomínanom ročníku 2015-16.

Pritom v tejto sezóne má špeciálnu motiváciu. Keďže na olympiáde nebudú štartovať hráči z NHL, má niekdajšia trojka draftu skvelú šancu zahrať si pod piatimi kruhmi. „Olympiáda je jeden z hlavných dôvodov, prečo chcem odohrať čo najlepšiu sezónu. Potrebujem sa cítiť pohodlne, plne sa koncentrovať na svoje výkony a mať okolo seba pohodu, aby som mal šancu dostať sa do olympijskej nominácie. Mám výnimočnú príležitosť…," uvedomuje si Barker.

„Je mi úplne jasné, že keby sa na olympiáde zúčastnili hráči z NHL, bol by som bez šance. Nečakal som, že ešte dostanem šancu pomýšľať na reprezentačný dres," dodal skúsený kanadský obranca pre Pravdu.

Zatiaľ to však s jeho šancami dostať sa do kanadskej olympijskej nominácie nevyzerá práve najlepšie. V Slovane nenapĺňa očakávanú úlohu lídra zadných radov, ani v produktivite to nie je ono. Barker sa nedostal do nominácie Kanady na nedávny turnaj Karjala Cup. Na rozdiel od krajana a klubového spoluhráča Simona Desprésa.

Barker si zaspomínal aj na najväčší zlom svojej kariéry. V sezóne 2008-09 prežil najvydarenejšiu sezónu. V drese Chicaga Blackhawks nazbieral 40 bodov v 68 dueloch. V nasledujúcej sezóne ho však vymenili do Minnesoty Wild. A práve v tomto ročníku "jastrabi" získali Stanleyho pohár. Dvojnásobná smola.

„Bol to skvelý ročník. Ďalší rok ma však vymenili v posledný deň prestupového obdobia do Minnesoty a Chicago následne vyhralo Stanleyho pohár. Bolo to pre mňa veľké sklamanie," spomínal Barker na náročné obdobie.

„Vôbec som to nečakal, veď pred sezónou som podpísal s Blackhawks nový kontrakt. Sedel som doma s blízkymi, prišiel jeden telefonát a všetko sa zmenilo," dodal.

Info! Len registrovaní a prihlásení užívatelia môžu pridávať a reagovať na už pridané komentáre.
Info!Zatiaľ žiadny komentár.